Dzień Dziecka w grupie I

   Dzień Dziecka w grupie najmłodszych dzieci upłynął na zabawie i wesołych harcach. Największą atrakcją dla dzieciaków był przyjazd Strażaków z KPSP z Pucka. Panowie zaprezentowali sprzęt pożarniczy oraz ratunkowy i opowiedzieli o pracy w straży pożarnej. Maluchy mogły wcielić się w rolę strażaków gasząc woda z węża na niby płonące krzaki oraz przejechać się wozem strażackim. Następnymi atrakcjami były duże bańki mydlane, które okazały się kapryśne i pękały, malowanie buziek, układanie puzzli na czas, balony skręcone w pieski, miecze i inne ciekawe kształty, upominki i wiele wspólnych zabaw. W sali na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy:pyszne babeczki w kilku smakach, ciastka, cukierki, prażynki, soki oraz popcorn, który prażył w specjalnej maszynie tata Czarka. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym dzień dziecka w grupie najmłodszych dzieci był taki wspaniały smile

Dzień Kubusia Puchatka w grupie I

18 stycznia Maluszki świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Podczas zajęć porannych dzieci opowiadały o swoich pluszakach: bohaterach bajki o "Kubusiu Puchatku", wysłuchały fragmentów książki, a także uczciły urodziny Lenki, dla której oprócz Puchatka był to ważny dzień. Podczas zajęć popołudniowych zabawiły się wspólnie z Puchatkiem: tropami pozostawionymi przez misia wykonywały zadania. To był wspaniały dzień dla wszystkich dzieci :)

Dzień kota w grupie I

16 lutego w grupie Maluszków odbyły sie zajęcia związane z Dniem Kota, przypadającym na 17 lutego.
Maluchy poznały podstawowe wiadomości oraz ciekawostki o domowym pupilu oraz mogły poczuć się jak prawdziwe kotki: była kocia gimnastyka, kocia charakteryzacja, oraz picie mleka ze spodeczka- taaaak wiemy, koty nie piją mleka,  ale dla dzieci frajda była ogromna :)

Przygotowania do Świąt w grupie I

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia, które już lada dzień nadejdą, Maluszki, podobnie jak starszaki bardzo pracowicie się do nich przygotowywały. Stroiły choinkę, na której dzięki uprzejmości rodziców wiszą piękne ozdoby i światełka, lepiły zawieszki do prezentów, tworzyły piękne prace dla rodziców oraz gimnastykowały się dzielnie, żeby podczas Świąt nie wyjść z formy.

Barbórka w grupie I

Dzień ten był także wyjątkowy dla Basieńki, która tego dnia obchodziła imieninki. Dzieci wręczyły koleżance kartkę z życzeniami i zjadły słodycze przygotowane przez mamę Basi.

 
Powered by Phoca Gallery